Järjestäjät

KILPAILUN JOHTO
 
Kilpailujohtaja   Erkki Raimovaara
Tekninen asiantuntija   Risto Anjala, LS-37
Ratavalvoja   Juha Liukkonen, Karkki-Rasti
Tuomarineuvosto   Kalle Tolonen (pj), Mesikämmenet
Matti Haaramo Espoon Suunta
Jorma Helin, Rasti-Jyry
(karsintakilpailut)
Tessa Rautio, Raja-Karjalan Suunnistajat
(loppukilpailut)
RADAT     
Ratamestari    Reijo Hyvönen
Rastipukkiryhmä   Jouko Karjalainen, Reino Hotti, Seppo Isoherranen, Åge Liljeström, Jorma Ovaskainen
Kartta- ja ratapainatukset   Hannu Lammi
Tarkistusjuoksut
 
  Aku Korhonen, Jouko Karamo, Tero Kekäläinen,  Jukka Kyhäräinen, Hannu Lammi, Esa Lehto, Kari Matilainen, Tuomo Mattila, Teijo Oksanen, Kari Viirto
Rastien poiskeruu   Jyrki Ahvonen, Jouko Karamo, Tero Kekäläinen, Jukka Kyhäräinen, Ari-Pekka Koivisto, Hannu Lammi, Tuomas Ojanen, Kari Viirto
KILPAILUKESKUS     
Kilpailukeskuspäällikkö   Erkki Raimovaara
Kenttäryhmä   Markku Brummer, Börje EtholÚn, Olli Juntunen, Kaija Kekäläinen, Mikko Kuusinen, Veli-Matti Kyckling - lisäksi vapaana olevat rastipukkiryhmäläiset, tarkistusjuoksijat ja rastien noutajat
Sähköistys   Börje Etholén (varapäällikkö)
Kilpailutoimisto ja info   Åsa Koivula, Rose-Marie EtholÚn
Palvelut   Synnöve Miettinen, Maija Salmi
 
KUULUTUS
Pääkuuluttaja
Apukuuluttajat
Väliaikarastit
Kuulutuslaitteet
 
Pekka Oksala
Pauliina Lankinen, Risto Hakio
Pertti Mattila, Jukka Kyhäräinen (online)
Kari Juvaste
 
Palkinnot   Tapio Tiura
Palkintojenjako   Pirkko ja Jussi Salmenkylä
Kutsuvieraat   Teijo Oksanen, Tapio Tiura
 
RAVINTOLA
 
  Eero Ollikainen
Jussi Ala-Könni, Minna Hirn, Elina Lammi, Hanna Lankinen, Viola Lepistö, Gunnel Lindeman, Kirsi Manner, Leena Myllys, Liisa Myllys, Seija Ojajärvi, Alisa Priha, Mirja Priha, Arja Pulkkinen, Jenni Pulkkinen, Anja Saario, Matti Saario,  Mirja Salo, Anneli Sane, Kaija Turku, Vesa Turku
 
Muksula   Kristiina Laakso, Tytti Torp, Marianne Touru
Ensiapu   Olli Juntunen, Vihdin SPR:n ensiapuryhmä
Pysäköinti ja
Pysäköintirahastus
  Aulis Ignatius. Rihko Haarlaa, Reino Hotti, Jyrki Ignatius, Heikki Lepistö, Osmo Lindeman, Päivi Litmanen, Osmo Peitsala, Ari Siren, Pentti Vaittinen, Karoliina Ignatius, Magdalena Ignatius
Opastus   Rolf Hirn, Erkki Miettinen
     
LÄHDÖT     
Lähtöjen päällikkö   Kalle Kuhmonen
Lähtö 1   Jouni Savelainen
Anneli Hämäläinen, Riitta Hämäläinen, Maija Kivimäki, Matti Kivimäki, Mikko Kuusinen, Heikki Pajuoja, Timo Salin, Marketta Savelainen
 Lähtö 2   Erkki Latvasto
Juha Burtsoff, Tuulikki Karvinen, Tuuli Kokko,
Esa Lehto,  Raimo Salo, Pertti Valtee, Reino Hotti
Lähtö 3
 
  Jorma Erkkilä
Aimo Kangas, Raino Lampinen, Sohvi Rajamäki (vain karsinta), Pirkko Raunemaa, Tytti Torp
Loppukilpailun lähtöjen ennakkovalmistelu   Veli-Matti Kyckling, Antti Mustranta
 
MAALI- JA TULOSPALVELU     
Maali- ja tulospalvelupäällikkö   Martin Söderström
Laiteryhmä
 

 
Tiina Kainulainen, Jarmo Laakso, Jussi Rajamäki, Helvi Ollikainen, Ilkka Soininen Osmo Niemi, Kari Viirto
Laitevalmistelut   Ilmo Pirilä
Leimantarkistus   Jari Valtonen, Karin Rantamäki
Varmistusvideo   Sari Heerman, Mikael Heerman
Väliajat   Synnöve Miettinen
Itkumuuri   Olli Turakainen
Juomapiste   Sanna Lousio, Kaija Kekäläinen
Tulostaulu   Mervi Saario, Olavi Aho, Kaija Kekäläinen
Karttojen keruu   Hannu Erkiö, Hannu Lammi, Jouko Karjalainen, Antti Mustranta
MUITA TOIMIHENKILÖITÄ     
Tiedotus, internet
 
  Kari Sane
p. (09) 5636 992 (k), (09) 169 3492 (t)
kilpailujen aikana myös: 045 671 7447
f. (09) 169 3778 (t)
s.
Kisatalous   Petra Liljeström